Trump a magzatok védelmében: rendelettel tiltja az abortuszt támogató külföldi szervezetek állami finanszírozását
Az elnök kegyelmet adott azoknak, akiket Biden elnöksége alatt életvédő aktivista tevékenységük miatt ítéltek el.
Jelentősen csökkent az abortuszok száma hazánkban az előző öt évben Fűrész Tünde államtitkár Magyar Hírlapnak adott interjúja szerint. A politikus hozzátette: örülne a kormány, ha a nulla közelébe tudnák leszorítani a még mindig magas terhességmegszakítási számot, de a magzatvédelmi törvény szigorítását nem tervezik.
Az elmúlt öt évben, 2010 és 2015 között a terhességmegszakítások száma 22,9 százalékkal csökkent Magyarországon, idén az első negyedévben pedig további 4,1 százalékkal – mondta a hétfői Magyar Hírlapnak a család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár.
Fűrész Tünde szerint Magyarországon a csökkenés ellenére európai viszonylatban még mindig magas az abortuszok száma: minden harmadik élve születésre jut egy terhességmegszakítás, míg az európai átlagban ötre. A helyettes államtitkár szerint alapvetően az összes kelet-európai országra jellemző, hogy viszonylag magas a terhességmegszakítások száma, és Magyarországon is a rendszerváltás előtti időszak öröksége is lehet a tendencia oka.
Mint mondta, a terhességmegszakítások számát a családpolitikai eszközökkel áttételesen lehet befolyásolni, így mindenekelőtt abban tudnak segítséget nyújtani, hogy különféle állami támogatásokkal nagyobb anyagi biztonságot igyekeznek nyújtani a családoknak, hogy ne pénzügyi okok miatt döntsenek a terhességmegszakítás mellett. A másik eszköz a prevencióban rejlik, például a köznevelési rendszerben, ahol megjelenik a családi életre nevelés, akár a hit- és erkölcstanórák keretében – mondta a helyettes államtitkár, aki jelezte, támogatják azokat a civil szervezeteket is, amelyek a felvilágosításban és a tájékoztatásban részt vesznek.
Fűrész Tünde szólt arról is, a kormány nem tervezi a magzatvédelmi törvény változtatását, szigorítását, viszont örülnének, ha a terhességmegszakítások számát a nulla közelébe lehetne leszorítani.